בשוק המיקרואלקטרוניקה העולמי אין כמעט ספקית כלי פיתוח ובדיקות בתחום השבבים שאינה מיוצגת בישראל. לכן שמחנו לגלות השבוע חברה אמריקאית שנוסדה כבר בשנת 2003  אך החליטה לעשות עליה לישראל רק עכשיו.

מדובר בחברת S2C מסן חוזה קליפורניה.  S2C  מספקת פתרונות פרוטוטייפ מהירים לחברות המפתחות מערכות על שבב ( (SoCs. הפתרונות של S2C מורכבים מחומרה ותוכנה ומאפשרים למתכנני שבבים לייצר פרורטוטוייפ מהיר אשר יבצע סימולציה טובה לשבב הסופי גם מבחינת מהירות ביצועים וגם יאפשר הערכת יכולות השבב להרצת ישומים. הפתרון של S2C מבוסס על שימוש במערכת FPGA ומדמה את המערכת הסופית כדי לאפשר ללקוח לבדוק ישומי תוכנה ו-IP  שברצונו להריץ על המוצר הסופי שלו.

החברה נוסדה ע"י קבוצה של אנשי תעשיה ותיקים ומנוסים בעמק הסיליקון, קליפורניה וכיום עומדים בראש החברה טושימו נקמה ( Toshio Nakama) שהגיע לחברה מאלטרה ומשמש כמנכ"ל החברה ומון-רן צ'ן ( Mon-Ren Chene) , בעל נסיון עסקי בחברות קיידנס, זילינקס וקוויקטרן המשמש כ –CTO   ויו"ר החברה. בחברה כ-60 עובדים כאשר חלק נכבד מהם נמצאים במרכז הפיתוח של החברה הממוקם בשנחאי, סין.

השבוע הגיע לביקור ראשון בישראל ג'ון וו (John Wuu) סמנכ"ל בכיר למכירות של חברת  S2C  ביחד עם ריצ'ארד צאנג, מנהל מהנדסי הישומים בחברה. את הביקור ליווה שרון צ'חובר, איש סינופסיס לשעבר המכיר את שוק הפרוטוטייפינג בישראל והתמנה זה מכבר לנציג S2C בישראל. נראה שג'ון התרשם מאד מהחברות הפעילות בישראל והבין את הפוטנציאל הגלום בשוק זה לחברתו . סביר להניח כי בעתיד הקרוב יגיעו לביקור נציגים נוספים של S2C.